Dzieje sięGłogów

Wojewoda Jarosław Obremski w Głogowie: Wasze miasto dostanie jedną z najwyższych dotacji na Dolnym Śląsku2 min na czytanie

Wojewoda Jarosław Obremski w Głogowie: Wasze miasto dostanie jedną z najwyższych dotacji na Dolnym Śląsku

Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski, odwiedził Głogów. Najpierw zawitał do miejskiej siedziby PiS, aby spotkać się z posłem Wojciechem Zubowski. Później czeka go wizyta w ratuszu z prezydentem Rafaelem Rokaszewiczem.

– Już pod koniec ubiegłego roku wojewoda rozmawiał ze mną w sprawie planów odwiedzenia Głogowa, ale ze względu na epidemię koronawirusa musiało się to przesunąć w czasie – mówił poseł Zubowski.

Wojewoda zapewnia, że sytuacja z epidemią w powiecie głogowskim jest opanowana. Nasz powiat jest trzecim w województwie co do ilości najmniejszej liczby zakażeń koronawirusem. – Epidemia się tutaj nie przyjęła. Do tej pory było 15 zakażeń, wszyscy są już zdrowi. To bardzo dobry wynik i cieszę się z tego – mówił Obremski.

Zaznaczał, że spotyka się w ostatnim czasie z wójtami, burmistrzami i prezydentami, bo po prostu monitoruje ich sytuację gospodarczą oraz finansową. – Mogę powiedzieć, że jest dużo lepiej niż mi się wydawało miesiąc temu. W wielu gminach mamy wyraźne odbicie, ale były też gminy, gdzie właściwie tego tąpnięcie nie było. Inna rzecz, że samorządy jak mogą, to narzekają, bo to daje im trochę lepsze pola negocjacji z rządem – dodawał.

Mówił też o tym, że pomoc państwa dla samorządów jest ogromna. Straty związane z epidemią zostaną w najbliższych tygodnia im zrekompensowane, bo przecież do budżetów wpłyną dotacje na inwestycje. – Dla wielu małych gmin dotacja rzędu 500 tys. zł jest wręcz niewyobrażalna. W przypadku Głogowa to prawie 6,5 mln – to jedna z najwyższych dotacji po Wrocławiu i Wałbrzychu – kontynuował, że pieniądze można wydać “elastycznie”, a nie tak jak to bywa najczęściej z tymi unijnymi, na ściśle określony cel.

Oczywiście obaj panowie – wojewoda i poseł – apelowali o wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy w zbliżającej się drugiej turze wyborów.
RED

Podziel się informacją ...
  • 188
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się