Dzieje sięGłogów

Wójt Pęcławia: Jerzmanowa dostała pieniądze na fanaberie wójta, a my nic2 min na czytanie

Wójt Pęcławia: Jerzmanowa dostała pieniądze na fanaberie wójta, a my nic

Jak już pisaliśmy w piątek (11.06.) TUTAJ poseł PiS Wojciech Zubowski poinformował, że nasze gminy dostały ponad 3,5 mln zł z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych dla wsi popegeerowskich. Wszystkie gminy w naszym powiecie coś otrzymały, oprócz chyba najbardziej potrzebującej i popeegerowsiej, jaką jest gmina Pęcław. Wnioskowali o kilka milionów na inwestycje lokalne. Nie dostali ani grosza.

Wójt gminy Pęcław Artur Jurkowski nie ukrywa rozczarowania. Uważa, że środki były przyznawane w niejawny i niezrozumiały sposób. – Nikt nas nie informuje, dlaczego nie otrzymaliśmy dofinansowania i jaki jest tryb odwołania. Środki publiczne przyznawane są po tzw. „uważaniu” – mówi wójt Artur Jurkowski. Dziwi go również fakt, że pieniądze budżetowe miały równoważyć rozwój gmin, a jest zupełnie odwrotnie.

– Dla przykładu gmina Jerzmanowa – w pierwszej dziesiątce najbogatszych gmin w Polsce – otrzymała 1 mln zł z tego funduszu, a moja gmina (ok. 1600 miejsce w Polsce) – okrągłe zero złotych – denerwuje się. – Złożyliśmy wnioski, w tym na budowę nowego odcinka sieci wodociągowej i modernizację oczyszczalni ścieków w Pęcławiu, a gmina Jerzmanowa na fanaberię wójta – remont pałacu. Proszę obiektywnie ocenić, który wniosek bardziej wpisuje się w zwalczanie COVID-19. Pozostawiam to bez komentarza – dodał wójt.

Dofinansowania dla naszych gmin: gm. Głogów na przebudowę drogi w Borku – 750 tys. zł (100 proc.), gm. Kotla na budowę świetlicy we wsi Ceber – 900 tys. zł (wnioskowała o 1,2 mln zł, szacowany koszt inwestycji – 1 mln 1 mln 265 tys. zł), gm. Jerzmanowa na wsparcie rewitalizacji pałacu – 1 mln zł (wnioskowała o 5 mln zł i taki szacowany koszt inwestycji), gm. Żukowice na budowę świetlic w miejscowościach Szczepów i Dankowice – 900 tys. zł (wnioskowała o 1 mln 750 tys. zł, a szacowany koszt inwestycji to 2,3 mln zł) gm. Gaworzyce na przebudowę sali gimnastycznej w Dalkowie na centrum aktywności – 500 tys. zł (100 proc.), gm. Gaworzyce na budowę świetlicy wiejskiej w Witanowicach – 400 tys. zł (wniosek i szacowany koszt 650 tys. zł), gm. Przemków na modernizację sieci wodociągowej w Przemkowie na osiedlu domków jednorodzinnych – 900 tys. zł (wniosek o 1 mln 180 tys. zł, szacowana wartość inwestycji 1 mln 387 tys. zł), gm. Grębocice na przebudowę drogi gminnej w Rzeczycy – 900 tys. zł (wnioskowała o 1 mln 650 tys. zł wartość 3,3 mln zł), gm. Radwanice na przebudowę dwóch dróg gminnych – 350 tys. zł (100 proc.), gm. Radwanice na przebudowę drogi w Sieroszowicach – ok. 460 tys. zł (100 proc.).
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się