my:GaworzyceRegion

Wójt planuje: Będą nowe boiska, skatepark i remonty świetlic1 min na czytanie

Wójt planuje: Będą nowe boiska, skatepark i remonty świetlic

W tym roku w Gaworzycach zaplanowano mnóstwo inwestycji. Gmina chce wybudować boiska wielofunkcyjne, skatepark i wyremontować świetlice wiejskie. – To wszystko dla mieszkańców. Chcemy, aby wychodzili z domów i aktywnie spędzali czas. Mam nadzieję, że ta infrastruktura będzie im naprawdę dobrze służyła – mówi wójt Jacek Szwagrzyk.

Już zlecono wykonanie dokumentacji na boiska wielofunkcyjne. Powstaną w Kłobuczynie i Wierzchowicach. Wstępny termin zakończenia prac to wrzesień br. Co więcej: w Wierzchowicach gmina zbuduje również skatepark.

Radoxim 5

Natomiast Witanowice doczekają się nowej świetlicy, w planach jest też zlecenie projektu świetlicy w Kurowie Wielkim. A co z w Dalkowie? – Jesteśmy obecnie na etapie wyłaniania wykonawcy na kolejny etap modernizacji sali gimnastycznej w Dalkowie, wykonawca będzie miał na realizację zadania 9 miesięcy, zatem w listopadzie 2022 roku powinniśmy się już cieszyć oddanym do użytku obiektem, akurat by mogli z niej korzystać mieszkańcy w sezonie zimowym – wyjaśnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce