Dzieje sięGłogów

Wskoczył do fontanny! “Gdzie są te kamery i gdzie milicja?”2 min na czytanie

Wskoczył do fontanny!

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym jak w nowej fontannie w parku Słowiańskim przy al. Wolnością kąpały się dzieci a ojciec w tym czasie popijał sobie piwko. Więcej o tym: TUTAJ. Teraz – mimo apeli i zakazu kąpieli – wskoczył do niej dorosły mężczyzna. Ludzie zrobili mu zdjęcia, nagrali filmik. Dobrze się bawił. Chlapał się, dotykał dyszy. Nie przeszkadzał mu tłum głogowian.

– Takie cuda w parku, gdzie jest pełno dzieci i starszych osób. A taki oto obywatel potrafi pokazać przyrodzenie nie krępując się niczego. I przepraszam po ch… te kamery i gdzie milicja? – pyta zbulwersowana pani Małgorzata.

Na fontannie jest wyraźny napis, że kąpiel w niej jest zakazana. Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta miasta Głogowa zaznacza. – Wchodzenie do fontanny jest niebezpieczne i grozi wypadkiem. Marmur jest bardzo śliski i wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dojść do tragedii. Ponadto w wodzie jest też środek chemiczny zapobiegający zanieczyszczeniom i odkażający wodę, by nie doszło do zatkania filtrów i dysz – dodaje. Teren jest monitorowany. Każda taka sytuacja, nawet jeżeli ktoś z boku nie zareaguje, może zostać wychwycona na kamerach.

O tym, że kąpiel w fontannie może źle się skończyć przypomina również sanepid. – Woda w otwartym zbiorniku może podlegać skażeniu fekalnemu mikroorganizmami obecnymi w odchodach zwierzęcych, jak również w wodzie mogą znajdować się wirusy oraz pierwiastki pasożytnicze – ostrzega Agnieszka Markowicz z sekcji higieny komunalnej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, dodając, że niektóre z bakterii mogą prowadzić do zachorowań na zakaźną legionelozę objawiającą się zwykle jako zapalenie płuc o ciężkim przebiegu lub gorączka Pontiac. Mogą pojawić się jeszcze wysypki, zapalenie spojówek i uszu. Ponadto można dostać grzybicy stóp, zakażenia paciorkowcami i gronkowcem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się