Dzieje sięGłogówmy:Jerzmanowa

Wspólne “Sto lat” na złote gody. Cztery pary świętowały jubileusz małżeństwa10 min na czytanie

Wspólne

4 pary świętowały dziś w ratuszu 50 lecie pożycia małżeńskiego. Złote pary Eugeniusz i Zofia Kroczek, Marian i Danuta Kaliciakowie, Stanisław i Krystyna Dziura oraz Marian i Halina Burzyńscy otrzymały medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczali je prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz Lesław Golba, wójt gminy Jerzmanowa, który odznaczył jubilatów ze swojej gminy. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie „Sto lat” oraz ogromne ilości kwiatów i życzeń od najbliższych.

– 50 lat to bardzo dużo czasu. 50 lat wzajemnych radości ale i trosk, stworzyło między Państwem więź tak silną, że żadna inna siła nie była w stanie tej więzi zniszczyć. Minęło pół wieku odkąd połączyliście swoje marzenia i cele życiowe, było w was pewnie pełno wątpliwości, jakie to życie będzie. Zahartowało ono was, ale też pozwoliło rozwijać wasze uczucie i to, najcenniejsze: założoną rodzinę. Gdy sięgniecie pamięcią wstecz, to pewnie nie żałujecie tych wszystkich chwil, jakie spędziliście razem, ponieważ widzicie owoce waszego trudu – mówiła Magdalena Tazbir-Suchocka, kierownik USC.

Radoxim 5

– Wszystkim parom składam najlepsze życzenia, ale w szczególności dwóm, państwu Eugeniuszowi i Zofii Kroczek z gminy Jerzmanowa, ale także Marianowi i Halinie Burzyńskim, którzy pochodzą z moich rodzinnych stron. Przez te pół wieku w Państwa życiu wydarzyło się wiele, jestem tego pewien, że owoce tego są wielkie. Są chwile lepsze i gorsze w życiu, nie jest one usłane tylko różami. Problemów staramy się nie pamiętać, wspominamy najlepsze chwile. Życzę Państwu zdrowia na dalsze lata, abyście budowali dom i przekazywali wasz przykład dzieciom, wnukom i prawnukom. Sam jestem dziadkiem i wiem, jak ogromna jest radość z tego, że ma się następne pokolenia – życzył wójt Lesław Golba.

– Jestem zbudowany i szczęśliwy, że przyjęliście te medale z naszych rąk. Jesteście dla nas wzorem na to, jak postępować w życiu. Dla mnie to szczególnie ważne, bo jeszcze nie przeżyłem 50 lat, buduje mnie to i pokazuje, jak ważna jest rodzina. Powiem szczerze, wielu wam w dzisiejszych czasach tego zazdrości, jesteście ambasadorami idei, jak iść dobrze przez życie wspólnie. To, że są z wami najbliżsi, świadczy o tym, jak scementowaliście wasze małżeństwo, i że rodziny są z wami na dobre i na złe. Mam nadzieję, że tych dobrych chwil było więcej. Życzę wam jeszcze wielu, wielu lat spędzonych w szczęściu i zdrowiu, oraz by tych dobrych chwil było jak najwięcej – powiedział prezydent Rafael Rokaszewicz.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się