Dzieje sięFotoGłogów

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji10 min na czytanie

Wszyscy radni byli za odwołaniem Leszka Drankiewicza. Ten nie wziął udziału w sesji

Ta nadzwyczajna sesja została zwołana dziś (19.02.) na wniosek klubu radny PiS-u, którzy domagali się odwołania przewodniczącego rady Leszka Drankiewicza. Przypomnijmy, że ten kilkanaście dni temu zezwolił na przetransportowanie i składowanie beczek z chemikaliami na terenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Krochmalnej w Głogowie. I zrobił to bez wiedzy władz miasta oraz ZGM-u. Przyznał się do tego. (Pisaliśmy o tym jako pierwsi: TUTAJ).

– Niegodne było postępowanie przewodniczącego rady, który zezwolił na nielegalny przewóz i magazynowanie niebezpiecznych odpadów. Leszek Drankiewicz nadużył nie tylko naszego zaufania, ale też mieszkańców, których przecież reprezentujemy – wyjaśniał radny Krzysztof Sarzyński.

Po tym wszystkim Drankiewicz, na kilka dni przed tą sesją , zrzekł się przewodnictwa w radzie. Jednak podczas sesji trzeba było go oficjalnie odwołać. Powołano więc komisję skrutacyjną, w której znalazło się trzech radnych – Antoni Krechowiec, Janusz Szmołda i Edyta Owczarek.

Głosowanie było tajne. Za odwołaniem Drankiewicza byli wszyscy radni obecni na sesji – 18. Leszek Drankiewicz nie wziął udziału w sesji. Trwa wyłanianie nowego przewodniczącego rady.
RED

Podziel się informacją ...
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się