Fotomy:KotlaRegion

Wszystko będzie tutaj nowe. Prace idą szybciej niż się spodziewali [ZDJĘCIA]5 min na czytanie

Wszystko będzie tutaj nowe. Prace idą szybciej niż się spodziewali [ZDJĘCIA] 16

Pierwszy kwartał następnego roku – właśnie wtedy ma być już po wszystkim. Chodzi o remont, a w zasadzie modernizację, dwóch budynków w gminie Kotla. Urzędu gminy oraz tego, gdzie znajduje się obecnie komisariat policji, ośrodek zdrowia i kolejne pomieszczenia dla pracowników urzędu – bo w tym jednym budynku przy ul. Głogowskiej nie mogli się pomieścić.

– Teraz powiększamy urząd. Fundamenty są już wylane, wkrótce powstaną ściany i szyb windowy. Dzięki temu zyskamy dodatkowe dwa pomieszczenia dla archiwum, które obecnie przetrzymujemy w tym budynku ośrodka zdrowia. Ponadto znajdzie się tutaj referat wodno-kanalizacyjny – podkreśla wójt Łukasz Horbatowski.

Radoxim 5

To będą nowoczesne budynki z odnawialnym źródłem energii. Nowe instalacje, nowa stolarka okienna i drzwiowa, nowe ściany działo. – Wszystko będzie nowe – cieszy się wójt. Najważniejsze, że prace idą zgodnie z planem. Nawet szybciej niż w harmonogramie.

Gmina modernizuje dwa budynki użyteczności publicznej w Kotli w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to jest Gminny Ośrodek Zdrowia w Kotli i Urząd Gminy w Kotli.
RED

Zobacz inne

Więcej w Foto