Dzieje sięFotoGłogów

Wybierając I LO wybierzesz drogę do sukcesu. Promują liceum, trwa dzień otwarty [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

Wybierając I LO wybierzesz drogę do sukcesu. Promują liceum, trwa dzień otwarty [ZDJĘCIA] 29

Drzwi I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie zostały otwarte dla absolwentów szkół podstawowych – od godz. 10 trwa tam dzień otwarty pod hasłem “Pociąg do marzeń” (28.05.). Licealiści udekorowali szkołę właśnie w takim klimacie.

– Mówi się o nas, że przypominamy słynną szkołę z filmu Harry Potter, ale i dworzec kolejowy. Nie brakuje u nas zegarów, klimat robią też te stare mury, więc postanowiliśmy właśnie w taki sposób się zabawić – mówi nam Janusz Kosałka, dyrektor I LO.

Radoxim 5

O tym, że I LO to najwyższy poziom nauczania w powiecie głogowskim, ale i jeden z najwyższych w województwie, można sprawdzić w rankingach. – A my chcemy dziś pokazać jak niezwykle ważna jest również dobra atmosfera – dodaje. Prezentują też wiele innych zalet tego liceum. W klasach utworzono specjalne stacje kolejowe, gdzie można zobaczyć w praktyce jak wyglądają szkolne lekcje. Na korytarzach ktoś śpiewa, ktoś gra – bo przecież utalentowanych uczniów tutaj nie brakuje. I wszyscy podkreślają: drogą do celu jest sukces, czyli zdanie matury i dostanie się na wymarzone studia.

Do 20 czerwca można składać podania. Później w lipcu, po wynikach egzaminów ósmoklasistów, należy dostarczyć odpowiednie dokumenty – świadectwo szkolne i wyniki egzaminów. Rekrutacja zakończy się na początku sierpnia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się