Dzieje sięFotoGłogów

Wyburzają Przedszkole Publiczne nr 7. Wkrótce wjedzie tam ciężki sprzęt3 min na czytanie

1

– Też tutaj chodziłam do przedszkola – wspomina pani Małgorzata, która teraz mieszka w bloku tuż obok. Z dumą spogląda na ten nowy budynek Przedszkola Publicznego nr 7, trochę z żalem na ten stary, bo trwa jego rozbiórka. – Ale dobrze, bo czasu przecież nikt nie cofnie. Budują coś na lata, dla kolejnych pokoleń – dorzuca.

Prace na tym terenie odbywają się bez większych problemów. Wydaje się, że terminy zostaną zachowane. Jednym z najważniejszych teraz zadań jest rozbiórka starego przedszkola. – Demontujemy wszystko co można – usłyszeliśmy od kierownika robót. Za kilka dni, prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, wjedzie tam ciężki sprzęt. – I spycharki z ciężarówkami, aby wszystko uprzątnąć – dodaje.

Radoxim 3

Później – tam w miejscu starego przedszkola – teren zostanie zagospodarowany na nowo. – A znajdą się chociażby kolejne miejsca parkingowe, droga dojazdowa czy plac zabaw dla dzieci – wymienia Marta Dytwińska-Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa. Nowy budynek PP 7 pomieści około 140 dzieci, w tym grupy integracyjne. Inwestycja ma pochłonąć około 15 mln zł.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się