Dzieje sięGłogów

Wydają żywność dla ubogich. Pod kościołem ustawiły się kolejki. Potrzebujących w naszym mieście przybywa2 min na czytanie

Wydają żywność dla ubogich. Pod kościołem ustawiły się kolejki. Potrzebujących w naszym mieście przybywa

W parafii św. Mikołaja w Głogowie rozpoczęło się wydawanie żywności dla potrzebujących. To w ramach programu finansowanego z Unii Europejskiej. Dziś (19.02.) z pomocy skorzystało 90 osób, które zostały zakwalifikowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Głogowie. Trzeba było spełnić kilka warunków. Jednym z nich to próg dochodowy, który wynosi 1 tys. 402 zł dla osoby samotnej i 1 tys. 56 zł w rodzinie.

– Jest coraz ciężej – mówiła nam ze łzami w oczach Genowefa Pieczarka (57 l.), która odebrała mleko, makaron, groszek w puszce. – Jestem samotna, dostaję od MOPS zasiłek w wysokości nieco ponad 300 zł miesięcznie. Na rachunki nie wystarcza, a co dopiero na jedzenie? Gdyby nie taka akcja, to nie miałabym co jeść. Jestem już starsza, do pracy mnie nie chcą nigdzie – żaliła się i dodawała, że coraz więcej ubogich osób spotyka pod tym kościołem.

Radoxim 5

Akcja jest cykliczna, bo żywność wydawana jest co miesiąc. – A co środę wydajemy też chleb i coś jeszcze dla ludzi. Faktycznie potrzebujących jest dużo, nie ubywa ich. Wszystko idzie w sklepach w górę, więc im naprawdę jest ciężko – mówiła Stefania Wiśniewska z Caritasu w Głogowie.

Aby otrzymać pomoc należy zgłosić się do MOPS-u.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się