Dzieje sięGłogówWideo

Wydaje się, że niedługo skończą Długą… Wniosek z sobotniego spaceru po starówce1 min na czytanie

Nie ma gdzie parkować ani jak tędy przejechać. Ulica Długa jak długa, tak... cała zastawiona

Wykonawca ul. Długiej ze względów bezpieczeństwa od 20 lutego zamknął przejazd od ul.Długiej w ul.Kołłątaja (w stronę Bulwaru). Oznacza to, że odcinek ul. Długiej (między Piotra Skargi a Kołłątaja) z wjazdem od Piotra Skargi jest odcinkiem ślepym. Ale równocześnie został uruchomiony fragment ul. Długiej na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Kołłątaja bez możliwości dalszego przejazdu przez skrzyżowanie Długa/Kołłątaja. 

Zatem, kiedy wjedziemy w Długą od strony Lidla i długo będziemy nią jechać lub iść, to w końcu trafimy na znak zakazu wjazdu, bo trwają tam prace na ostatnim odcinku tej ulicy. Długa faktycznie jest długa, więc spacer nią od Lidla do skrzyżowania z Kołłątaja jest naprawdę czasochłonny. 

Ulica wygląda coraz lepiej. – Widzę, że się uwijają z robotą. Chyba gonią ich terminy. Wydaje się, że zaraz będziemy mieli luksus i skończą się utrudnienia z dojściem i dojazdem do naszych firm – powiedziała nam osoba prowadząca biznes przy tej ulicy.

A prawda jest taka, że coraz więcej firm lokuje tam swoje siedziby. Coraz trudniej o pusty lokal. Bliskość bulwaru i dość szeroka i ładna ulica z kostki granitowej naprawdę prezentuje się dobrze.

Remont Długiej pochłonie około 4 mln 800 tys. zł. W zeszłym roku wykonawca poprosił o wydłużenie terminu prac. W tym roku powinien już skończyć. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się