Dzieje sięGłogów

Wydali malowankę dla dzieci o historii Głogowa1 min na czytanie

Wydali malowankę dla dzieci o historii Głogowa

Regionalista Dariusz Czaja wraz z plastyczką Anetą Steciąg stworzył malowankę dla dzieci “Dzieci Głogowskie 1109”. – Właśnie po to, by zachować wśród najmłodszych pamięć o głogowskich wydarzeniach z XII wieku, szeroko opisywanych przez kronikarza Galla Anonima – wyjaśnia Czaja.

W publikacji tej, obok krótkiego wstępu i sporej ilości ciekawostek związanych z 1109 rokiem, główną treścią są ilustracje młodych obrońców Głogowa przedstawione w formie malowanki. Książeczka została wydana w nakładzie 2000 sztuk i jest przeznaczona dla najmłodszych głogowian. – Dystrybuowana będzie nieodpłatnie wśród zainteresowanych mieszkańców naszego miasta. Planujemy, że pierwsze egzemplarze trafią do najmłodszych głogowian już 9 stycznia 2022 roku, uczestniczących w spektaklu dla dzieci, który odbędzie się w głogowskim Teatrze im. Andreasa Gryphiusa – dodaje.

O dystrybucji pozostałych egzemplarzy – ze względów pandemicznych – będziemy informować na bieżąco. Publikację wydała Fundacja Lokalnych Inicjatyw Społecznych przy dofinansowaniu ze środków Gminy Miejskiej Głogów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się