Wygrali walkę o wicelidera! Chrobry zwycięski po trudnym boju przed własną publicznością

08:12, 19.12.2019 Mateusz Komperda Aktualizacja: 08:12, 19.12.2019

To był ostatni mecz w tym roku juniorów KS SPR Chrobrego Głogów, ale bardzo ważny. Starcie o fotel wicelidera w dolnośląskich rozgrywkach z MKS-em MOS I Wrocław. Jak się okazało był to zwycięski pojedynek - choć trener miał przed nim obawy. - Mieliśmy swoje problemy - mówił Wojciech Łuczyk i wymieniał, że chory był bramkarz, obrońca, skrzydłowy. - A my gramy najważniejszy mecz w sezonie bez trzech zawodników. Bardzo się baliśmy - nie ukrywał.

Głogowianie zagrali jednak na miarę swoich możliwości. Pewnie w obronie. W ataku wykorzystywali niemal wszystkie swoje okazje. Po pierwszej połowie wygrywali 17:10. Nieco się zacięli na chwilę po przerwie, kiedy rywal zagrał agresywniej w defensywie. - Zgadza się, bo kryli każdy swojego. Skorzystali też z zawodników z Ukrainy użyczonych z Oławy. Wydawało się, że coś im pomogą, ale udało nam się to przetrzymać - dodaje Łuczyk. Chrobry wygrał 37:24. W tabeli traci dwa punkty do Zagłębia Lubin.

KS SPR Chrobry Głogów-MKS MOS I Wrocław 37:24 (17:10)
Chrobry: Krzywicki 13, Serdeń 7, Lasota 5, Dąbrowski 3, Skawiński 3, Szudzichowski 3, Trojanowski 2, Dobrzański 1, Klupś, Moraczewski, Smuk, Zimny, Marciniak, Szczeblewski, Zaleśny.