Dzieje sięGłogów

Wypożyczalnia sprzętu pływającego przy marinie już działa, przez cały dzień3 min na czytanie

Wypożyczalnia sprzętu pływającego przy marinie już działa, przez cały dzień 2

To drugi sezon wypożyczalni, po pierwszym bardzo krótkim, po otwarciu we wrześniu zeszłego roku. Zaczynała od pięciu kajaków i dwóch rowerów wodnych zakupionych za 100 tys. zł z 50 proc. dofinansowaniem unijnym. Zgodnie z zapowiedziami ilość sprzętu została podwojona. W tym sezonie do dyspozycji spragnionych przejażdżki po Odrze i rekreacji na wodzie jest 10 kajaków i pięć rowerów wodnych. I mają wzięcie.

Otwarcie sezonu wypadło w rekordowo upalny dzień (26.04.), więc chętnych nie brakowało. Później pogoda wróciła do typowo wiosennej. – Nie ma takich tłumów, by cały sprzęt był na wodzie, ale pływają – ocenia kierownik mariny Józef Wilczak. W słoneczną majówkę na rzekę i Zatokę Katedralną wypłynęły wszystkie. Ceny za wypożyczenie są takie same jak w zeszłym roku, czyli 5 zł za 1 godz. kajak i 10 zł za 1 godz. rower. – Promocyjne – zachęca do skorzystania Józef Wilczak.

Marina Głogów

Wypożyczalnia sprzętu pływającego przy marinie już działa, przez cały dzień

Opublikowany przez MyGlogow.pl Środa, 1 maja 2019

Jest jeszcze jedna dobra wiadomość: od 1 maja wypożyczalnia jest czynna o godzinę dłużej, czyli od godz. 11 do 19. Można pływać do późnego wieczora przez cały tydzień. Zapełniają się też miejsca do cumowania łodzi przy pomostach. Po rozbudowie przystani pomieszczą 20 łódek.

Sezon wycieczkowy rozpoczęła też Laguna. Kto nie załapał się na wiosenne rejsy po świętach czy w majówkę, na następną okazję musi zaczekać do końca maja. Za to kiedy statek do nas wróci, będzie już kursować do jesieni, według rozkładu. Albo i częściej. – Patrząc na stan wody, raczej będzie pływać u nas – kierownik Wilczak spodziewa się równie długiego i udanego sezonu Laguny jak poprzedni.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się