Dzieje sięGłogów

Wysadzał bankomaty, a nadal jest na wolności. Dlatego policja ściga Łukasza Ambrosa, szefa grupy przestępczej1 min na czytanie

Poszukiwany Łukasz Ambros z Głogowa jest szefem zorganizowanej grupy przestępczej, która wysadzała bankomaty

List gończy wydano za nim jeszcze w 2019 roku. Obecnie go ponowiono. Nadal nie jest znane miejsce jego pobytu, choć ostatnio policjanci podejrzewali, że przebywa w Głogowie. Jego ostatnie miejsce zameldowania to Kamiona w gminie Żukowice.

Głogowianin miał kierować grupą przestępczą. Jego dwaj wspólnicy Robert N. i Mariusz W. zostali zatrzymani jeszcze w 2019 roku. Cała grupa jest podejrzana o to, że wysadzała i obrabowywała bankomaty w marketach, m.in. w Małomicach, gdzie spowodowali straty na 115 tys. zł, i w Węglińcu. Robert N. i Mariusz W. trafili już przed sąd, oskarżeni, że w latach 2018 – 2019 działali w grupie przestępczej i w różnych polskich miejscowościach wysadzali bankomaty, a następnie je okradali.

Działali zamaskowani, ale śledczym udało się ustalić, kim są przestępcy, m.in. dzięki pozostawionym przez nich na miejscach przestępstwa oraz na dowodach śladom biologicznym. Ustalono, że w zeszłym roku Ambros mógł brać udział w wysadzeniu bankomatu w Lubinie, w sklepie na os. Przylesie. Straty wyniosły wtedy aż 106 tys. zł, w tym jest ukradziona kwota. Sprawą zajmuje się Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Jak wygląda Łukasz Ambros, zobacz TUTAJ.

Na zdjęciu budynek po eksplozji bankomatu w sąsiednim powiecie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się