Dzieje sięGłogów

Wytańczyli mistrzostwo Polski! Głogowscy seniorzy znów zachwycili2 min na czytanie

Wytańczyli mistrzostwo Polski! Głogowscy seniorzy znów zachwycili

To była daleka podróż, bo aż do Lublina – właśnie tam Danuta i Krzysztof Nowakowie, głogowscy seniorzy, zdobyli tytuł mistrzów Polski w konkursie tańców latynoamerykańskich. Samba, cha-cha, rumba, pasodoble i jive – wygrali we wszystkich. – Tytuł zasłużony – przyznaje pani Danuta opowiadając, że to ich wielki sukces.

Radośni i uśmiechnięci. Poza tym przekomarzają się jak dzieci. Oczy im błyszczą, kiedy się do siebie zwracają, jak młodym. A to jest kategoria po sześćdziesiątce! Są małżeństwem od 43 lat. Tańczą o 10 lata z przerwami, bo przecież zdarzały im się jakieś kontuzje.

– Zbliżało się wesele naszego syna. Synowa jest Hinduską. Mieli przyjechać goście z Indii, USA, Kanady, Emiratów Arabskich. A my doszliśmy do wniosku, że nie umiemy tańczyć – wspomina Danuta Nowak. Postanowili więc przed tym weselem zapisać się na kurs tańca towarzyskiego w Miejskim Ośrodku Kultury. Nauka szła im bardzo dobrze. Potem na weselu świetnie sobie radzili na parkiecie, a na koniec kursu instruktorka ich pochwaliła. – Powiedziała nam, że dobrze nam wychodzi taniec i namówiła nas na dalszą naukę – wspominają.

Tańczyli rok, jak pojechali na pierwszy turniej tańca do Nowej Soli. – Wtedy niewiele umieliśmy, ale ani razu nie pomyliliśmy kroków. Zajęliśmy jednak ostatnie miejsce – wspomina pan Krzysztof. Wszystkie turnieje, w których brali udział przez te lata, ma zapisane w telefonie.

Przeszli przez różne kluby – w Głogowie, Lubinie, Nowej Soli. Jeździli kilometrami na treningi, kilka razy w tygodniu. W końcu stanęło na tym, że całkowicie zmienili zasady treningów, a ich trenerem został Mateuszem Śmikiel z Głogowa. – To był strzał w dziesiątkę – uważają.

– Bardziej lubię tańce standardowe, a małżonka łacinę – mówi Krzysztof Nowak, podkreślając, że jest jedna zasada: tańca do domu nie przenoszą. A przed nimi wyjazd na kolejne mistrzostwa kraju. Tym razem w tańcach zarówno standardowych i latynoamerykański. Życzymy powodzenia.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się