Dzieje sięGłogów

Wzmożone działania drogówki. Kontrolują i czuwają nad bezpieczeństwem1 min na czytanie

Wzmożone działania drogówki. Kontrolują i czuwają nad bezpieczeństwem

Policjanci z głogowskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą działania „Bezpieczeństwo w powiecie głogowskim”. Uwaga funkcjonariuszy jest dzisiaj (7.12) skierowana na zachowanie pieszych, przechodzenie w miejscach niedozwolonych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, a także nadmierna prędkość i brawura kierowców, która jest przyczyną tragedii na drodze.

-Pieszym przypominamy, jakie zagrożenia czyhają na nich, kiedy lekceważą zasady i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Najczęstszym przewinieniem pieszych jest, przechodzenie w niedozwolonych miejscach oraz ignorowanie sygnalizacji świetlnej. Takie zachowanie może stać się przyczyną tragedii – informuje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy głogowskiej komendy – Kierowcom zwracamy uwagę, że pieszy jest również pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego i od jego zachowania zależy bezpieczeństwo na ulicy w równym stopniu jak od zachowania kierowców pojazdów.

Policjanci będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości i zakazu wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych, stosowania się do wszelkich przepisów zachowania kierujących wobec pieszych, a także niewłaściwe zachowania samych pieszych na drogach.

W działaniach biorą udział również policjanci z Polkowic, Góry, Lubina i Legnicy, którzy wspierają akcję bezpieczeństwa na terenie powiatu głogowskiego. – Przypominamy, że stosowania się do przepisów ruchu drogowego jest również miarą kultury jazdy oraz umiejętności kierowcy – mówią funkcjonariusze.

RED

źródło: KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się