Dzieje sięGłogów

Wzorowi kierowcy dostaną gadżety. To będzie wspólna akcja policji i MCWR1 min na czytanie

Wzorowi kierowcy dostaną gadżety. To będzie wspólna akcja policji i MCWR

To będzie kolejna wspólna akcja głogowskiej policji oraz Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny „Prowadzę jestem trzeźwy”. We wtorek (23.11.) w godz. 10-11 policjanci będą kontrolować kierowców. A pracownicy MCWR ich edukować. Chodzi o to, by ich informować o zagrożeniach jakie stwarza jazda samochodem pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. – Taką profilaktyczną akcję robimy co roku – mówi nam Magdalena Towpik z MCWR. – Na szczęście w ubiegłym roku, w trakcie tej akcji, nie zatrzymano żadnego nietrzeźwego kierowcy – dodaje.
Choć nie oznacza to, że problemu nie ma. Policja każdego tygodnia informuje o zatrzymaniach nietrzeźwych kierowcach. – Każdy kierowca, który podczas naszej akcji zostanie zatrzymany do kontroli, dowie się o tym, gdzie szukać pomocy – gdy ma problem z alkoholem, gdy ma problem z narkotykami a sytuacja po prostu wymyka nam się spod kontroli. Wzorowi kierowcy otrzymają nie tylko ulotkę informacyjną, ale też dostaną do nas przydatny gadżet w postaci odblasków czy skrobaczki do szyb – zapowiada.

W MCWR zwracają uwagę, że alkohol i narkotyki wykrywane są w naszym organizmie już po kilku minutach. – I utrzymują się w nim przed długi czas. Nie ryzykujmy swojego zdrowia oraz życia a także pozostałych uczestników ruchu – apeluje o rozsądek. Czy alkoholizm i narkomania to duży problem w naszym mieście? – Problem na pewno jest zauważalny. Trudno określić jego skalę. Myślę, że nasza świadomość na temat uzależnień ciągle wzrasta. Staramy się pomagać. Spotykamy się przecież ciągle z nowymi środkami odurzającymi takimi jak dopalacze. Pamiętajmy również o uzależnieniach krzyżowych – coraz częściej alkohol idzie w parze z narkotykami. To niebezpieczne – dopowiada. Mając nadzieję, że ich akcja przyniesie oczekiwany efekt.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się