Dzieje sięGłogów

Wzrosła liczba odwiedzających PSZOK-i. Rok do roku o 20 procent1 min na czytanie

Zmiany w PSZOK-u. Po to, by łatwiej się jeździło wózkiem

GPK Głogów informuje, że liczba osób odwiedzających PSZOK-i w Głogowie wzrosła rok do roku (2020/2021) o ok. 20 proc. – To dobra informacja dla miasta i nie można jej tylko tłumaczyć większą ilością odpadów, bo liczba mieszkańców nie rośnie, a mówimy tu o odwiedzających, a nie o tonach. Rośnie zatem świadomość ekologiczna mieszkańców – uważa Rafał Sikora z miejskiej spółki.

Głogowianie segregują odpady. – Dziś, w dobie Internetu, gdy wszystko jest na już, cierpliwie oczekiwanie w kolejce na oddanie odpadu jest w cenie – wymaga tego bezpieczeństwo obsługi – dodaje, że potem odpad trzeba osobiście zważyć – PSZOK to punkt samoobsługowy i wrzucić do odpowiednich kontenerów.

Radoxim 5

– Dziękuję za zrozumienie, tym bardziej, że przez wielu odpad nadal bywa traktowany jako śmieć, któremu nie warto poświęcić krzty uwagi. Owszem, należy zgodzić się z tymi, którzy postulują zmiany całego systemu, bo odpad nie rodzi się tak naprawdę w pojemniku. On powstaje w momencie zakupu. Dlatego konieczna jest aktywniejsza polityka wobec producentów opakowań. Ale to temat na osobną publikację. Tymczasem dziękuję, że robisz swoje – zaznacza.

Punkty PSZOK znajdują się w dwóch miejscach w Głogowie: przy ul. Przemysłowej 7a (siedziba firmy GPK-SUEZ Głogów sp. z o.o.) i ul. Transportowej 6 (w pobliżu zajezdni autobusowej). Punkty te czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się