Dzieje sięGłogów

Wzrost stóp procentowych uderza też w miejską kasę. Głogów musi dołożyć milion złotych do odsetek kredytów1 min na czytanie

Urząd Miejski w Głogowie ogranicza osobisty kontakt z mieszkańców

W aktualnych zmianach budżetu miasta, jakie zostaną wprowadzone na kwietniowej sesji rady miejskiej, jest zapis o zwiększeniu wydatków bieżących, w tym aż 1 mln zł na spłatę odsetek od zaciągniętych przez gminę kredytów w związku ze znacznym wzrostem stóp procentowych. – Na ten moment o milion, a zobaczymy, jak będzie ostatecznie, bo to chyba nie jest koniec wzrostów stóp procentowych – mówi skarbnik Gminy Miejskiej Głogów Anna Malica. Tłumaczy, że do tej pory miasto spłacało oprocentowanie wysokości 2 procent, a teraz już ok. 6 procent.

– To się zmienia z tygodnia na tydzień – dodaje. Jak podaje, w 2021 roku miasto spłaciło 2,1 mln odsetek od zaciągniętych kredytów przez cały rok, a w pierwszym kwartale bieżącego roku już 1,6 mln zł. – Lokaty tak mocno nie rosną – dodaje. W budżecie na cały 2022 r. na spłatę odsetek jest założona kwota 4,5 mln zł. Już po trzech pierwszych miesiącach trzeba było ją zwiększyć o 1 milion. A nie wiadomo, czy to wystarczy do końca roku.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się