Dzieje sięGłogów

Z czego słynie Głogów? Studenci zrobili o nim wirtualne pocztówki2 min na czytanie

Z czego słynie Głogów?

Głogowianie zobaczyli dziś (31.05.) premierę nowatorskiego projektu studentów trzeciego roku kierunku nowe media w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Na wirtualnych pocztówkach studenci zaprezentowali swoje pomysły na rozpropagowanie miasta.

Wiele miesięcy pracowali nad tym projektem pod kierunkiem dr Sławomiry Lisewskiej. Projekt nosi tytuł „Z czego słynie Głogów? Wirtualne pocztówki”. Studenci nowych mediów sami napisali scenariusz, robili filmy, zdjęcia, sami montowali materiał. – To już trzeci projekt pod moim kierunkiem. Studenci się świetnie sprawdzili. Misją naszej uczelni jest promowanie lokalnego środowiska oraz historii miasta. Studenci wpadli na świetny pomysł jak to zrobić, znaleźli nowatorska formę i zrobili wirtualne pocztówki o Głogowie – mówi.

Radoxim 5

Z czego słynie Głogów? Nad tym się zastanawiali. Wybrali kilka pomysłów, pokazali na pocztówkach jasną i trochę ciemniejszą stronę Głogowa, czasem zabawną. Zastosowali do tego współczesną technologię i zrobili pocztówki filmowe oraz zdjęciowe. – Wykorzystali to, że Głogów słynie z zabytków, a najgłośniejszym miejscem była cukrownia i jej zabytkowy budynek, o którym już powstał jeden nasz projekt pod moim kierunkiem. Ciekawe jest również to, co kiedyś było w parku linowym, a obecnie nie każdy o tym pamięta. Głogów słynie także z korków i z jazdy pod prąd. O tym także powstała pocztówka. Studenci pozyskali prawdziwe zdjęcia i filmy właśnie z tej jazdy pod prąd na rondzie – zapewnia dr Sławomira Lisewska.

Takich pocztówek filmowych jest kilkanaście, np. różowa dotycząca różowego mostu. Tematem okazali się także wielbiciele sportów ekstremalnych z naszego miasta, pomarańczowo-czarni kibice Chrobrego, miłośnicy rapu czy zwierząt. Powstały także pocztówki z udziałem dzieci. Będą z tego również tradycyjne pocztówki. Na razie projekt został po raz pierwszy zaprezentowany szerszej publiczności na spotkaniu w auli PWSZ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się