Dzieje sięGłogów

Z końcem lutego wszystkie filie tego banku zostaną zamknięte2 min na czytanie

Z końcem lutego wszystkie filie tego banku zostaną zamknięte

– Zachęcili emerytów do zakładania kont w oddziałach przy PKS-ie i na Skarbku. Najpierw zamknięto ten na PKS-ie, bez słowa wyjaśnienia, teraz zamykają ten na Skarbku, zamknięto w Radwanicach. A jak mają ci emeryci odebrać swoje emerytury? Najbliższy bank będą mieli w Przemkowie lub w Poznaniu – denerwują się głogowianie. Przypomnijmy, że na początku maja zeszłego roku zagrożony upadłością Bank Spółdzielczy w Przemkowie po przymusowej restrukturyzacji został przejęty przez SGB-Bank z siedzibą w Poznaniu.

Co się dzieje? Z odpowiedzi banku dowiadujemy się, że ograniczenie dostępności do stacjonarnych placówek Oddziału SGB-Banku w Przemkowie ma wiele powodów, zaczynając od ekonomicznych. – W trudnej sytuacji kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa radykalnemu zmniejszeniu uległo zainteresowanie klientów tradycyjnymi formami bankowości, a zwiększyła się skala wykorzystania usług elektronicznych, zwłaszcza mobilnych. W tych warunkach prowadzenie wielu placówek stacjonarnych staje się dla banków po prostu nieopłacalne pod względem ekonomicznym – wyjaśnia Rafał Łopka z Biura Marketingu i Komunikacji SGB-Banku i przypomina, że to tendencja globalna.

Po drugie, do problemów związanych z finansowym funkcjonowaniem oddziałów dochodzą także czynniki personalne. Wielu pracowników bankowości wzięło zwolnienia lekarskie, a ci starsi, obawiają się bezpośrednich kontaktów z klientami i narażania zdrowia, rezygnują z pracy. – Część placówek zmuszeni zostaliśmy zamknąć, w innych ograniczyliśmy aktywność – dodaje. Wszystkich klientów bank zachęca do korzystania z bardzo wygodnych i intuicyjnych form bankowości elektronicznej. To przede wszystkim wielka wygoda. – Nawet dla ludzi starszych, których w naszych placówkach możemy wesprzeć pomocą techniczną i organizacyjną – zapewnia, że wielu klientów w podeszłym wieku już korzysta z tej formy bankowania i bardzo ją sobie chwali.

W Głogowie działa jeszcze filia przy ul. Budowlanych. Ta przy ul. Jedności Robotniczej jest zamknięta od wakacji 2020 r., łącznie z bankomatem. Specjalista przypomina, że od 1 marca 2021 r. działalność Oddziału SGB-Banku w Przemkowie będzie odbywała się tylko w siedzibie głównej w Przemkowie przy ul. Głogowskiej 12A. Filie oddziału czynne będą tylko do 26 lutego 2021 r.

– Zachęcając seniorów do pozostania w domach, staramy się jednocześnie namawiać ich do korzystania z bankowości internetowej SGB24, płatności mobilnych oraz nowoczesnej aplikacji mobilnej SGB Mobile – Rafał Łopka zapewnia, że wbrew pozorom, nawet dla ludzi starszych, wykonywanie wielu działań związanych z bankowością internetową jest bardzo proste. Pracownicy banku służą im pomocą bezpośrednio w oddziałach i na infolinii. – Zachęcamy młodych ludzi, by pomagali w udostępnianiu naszej aplikacji mobilnej – dodaje, że dla osób starszych to wygoda i bezpieczeństwo, bo płatności mogą wykonywać nie wychodząc z domu. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się