Dzieje sięGłogów

Z powodu epidemii koronawirusa spadła liczba krwiodawców w Głogowie1 min na czytanie

Potrzebna jest krew! Akcja Motokrew Głogów potrwa cały kwiecień

– Brakuje honorowych dawców krwi – alarmuje Agata Gnap, kierownik głogowskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W poniedziałek (20.04.) były to tylko 34 osoby. – Na początku epidemii koronawirusa zauważyliśmy duży spadek dawców. Później było nieco lepiej, ale teraz sytuacja znów nas martwi – dodaje.

Zwykle w tygodniu krew w Głogowie oddawało 250-300 osób. – Pamiętajcie, że nie musicie się bać. Wszystko odbywa się w sposób bezpieczny – pracownicy, jak i dawcy, są w prawidłowo zabezpieczeni. Oczywiście jest też pomiar temperatury, wypełnia się specjalną ankietę – zachęca Gnap.

Przypomnijmy, że dawcami mogą zostać osoby, które mają od 18 do 65 lat i cieszą się dobrym zdrowiem. A także które ważą co najmniej 50 kilogramów, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano akupunktury, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała, ani żadnych zabiegów operacyjnych, endoskopowych i innych diagnostycznych badań.

Przy oddawani krwi nie zapomnijcie podać hasła „MOTOKREW”. Otrzymacie wtedy kupon, który bierze udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Co można wygrać? Sprawdźcie na stronie MOTOKREW GŁOGÓW.

Rejestracja dawców odbywa się w poniedziałki w godz. 7-16.30. We wtorki, środy i czwartki w godz. 7-11, a w piątki 7-14.30.
RED

Podziel się informacją ...
  • 77
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się