Dzieje sięGłogów

Za chwilę mija czas płatności. Co dalej z AMICUS-em? Jeszcze brakuje im pieniędzy!1 min na czytanie

Za chwilę mija czas płatności. Co dalej z AMICUS-em? Jeszcze brakuje im pieniędzy!

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS potrzebuje pomocy. Teren, który dzierżawili od 10 lat, został przez właściciela wystawiony na sprzedaż. Mają nadzieję, że uda im się go odkupić, choć kwota zwala z nóg.

Zakup samego terenu to wydatek 200 tys. zł. – Dodatkowo opłaty związane z zakupem i zagospodarowaniem terenu to kolejne koszty. Będziemy potrzebować również płotu wraz z bramą, to niestety kolejne 50 tys. zł. Liczymy, że na nowym terenie uda się postawić również kilka nowych kojców, a to znowu koszty. Łącznie nasz azyl to będzie 0,5 hektara ziemi – mówi Aneta Ciećko.

Termin płatności mija z końcem tego roku. – Teraz musimy wpłacić 120 tys. zł. Problemy w tym, że zostały nam ostatnie trzy tygodnie, a brakuje jeszcze około 12 tys. zł. Pozostałą część tej kwoty wykupu właściciel działki rozłożył nam na raty – będziemy płacić 20 tys. zł rocznie przez pięć lat – dodaje. Ma nadzieję, że właśnie tyle pieniędzy, czyli 20 tys. zł rocznie, uda im się pozyskać z przychodu z 1 proc. – Nie jesteśmy organizacją zarabiającą pieniądze. Utrzymujemy się z tego, co dostaniemy – podkreśla Ciećko. Obecnie przebywa u nich 57 kotów i 65 psy. – Żadnemu zwierzakowi nie odmawiamy pomocy – deklaruje. W internecie uruchomili nawet zbiórkę: TUTAJ
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się