FotoSport

Zabawa z Chrobrym Głogów musi być udana! Dzieci i młodzież powitały lato na sportowo7 min na czytanie

Zabawa z Chrobrym Głogów musi być udana! Dzieci i młodzież powitały lato na sportowo 30

W Szkole Podstawowej nr 8 odbyło się rozpoczęcia lata z Trenerem Osiedlowym Chrobrego Głogów. Było wiele atrakcji dla dzieci i sportowej rywalizacji.

Klaudia Zawadzka (26 l.) dopiero zaczęła swoją przygodę z Chrobrym Głogów. Trenerem osiedlowym jest od kwietnia. Ale pojęcie o sporcie ma, bo jest nauczycielem wychowania fizycznego. – To świetny pomysł na rozgrywki w okresie letnim, ponieważ dzieci kończą szkołę i popołudniami nie mają co robić. Chętnych jest coraz więcej – mówi.

Radoxim 5

– Kiedyś grałem w Chrobrym i lubię tę dyscyplinę. Kopię piłkę od małego. To fajny sport – chwali się Oliwer Nowacki (12 l.) ze Szkoły Podstawowej nr14 w Głogowie. Jego kolega Remigiusz Biernasiuk (12 l.) – uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Głogowie – chciałby spędzić wakacje na boisku. – Podoba mi się to, że można spotkać się ze znajomymi, poznać nowych kolegów – mówi chłopak.

W ramach tego projektu na każdej z ośmiu miejskich lokalizacji odbywają się trzy bezpłatne treningi tygodniowo. Dodatkowo zintegrowana przez Trenera Osiedlowego grupa bierze udział w zajęciach poza boiskiem, chodząc do kina, siłowni, do parku trampolin, na basen czy na mecze Chrobrego, a przy okazji ogólnomiejskich imprez reprezentuje swoje osiedle w sportowej rywalizacji z rówieśnikami z innych lokalizacji miasta. MK

Zobacz inne

Więcej w Foto