Dzieje sięSława

Zabójcy Dariusza K. posiedzą 25 lat. Sąd apelacyjny nie zmienił klasyfikacji ich brutalnego pobicia3 min na czytanie

Zabójcy Dariusza K. posiedzą 25 lat. Sąd apelacyjny nie zmienił klasyfikacji ich brutalnego pobicia 8
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sąd apelacyjny w Poznaniu utrzymał wyrok 25 lat więzienia dla Daniela S. i Krystiana W., którzy we wrześniu 2016 r. na rynku w Sławie śmiertelnie pobili przypadkowo spotkanego 37-letniego Dariusza K.

Według sądu zbrodnia była dokonana zupełnie bezrefleksyjnie, z wielką pogardą i bez poszanowania dla ludzkiego życia, dlatego utrzymany został wyrok pierwszej instancji. Od tego wyroku odwołała się obrona domagając się, by napastnicy odpowiadali nie za zabójstwo, a za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sąd apelacyjny nie zgodził się z tym. – Kara jest wyjątkowa, ale też wyjątkowe było to zabójstwo – uzasadniła sędzia Urszula Duczmal, która swoim postanowieniem utrzymała wyrok pierwszej instancji.

Do zabójstwa Dariusza K. doszło 3 lata temu we wrześniu. Dwaj dziewiętnastolatkowie Daniel S. i Krystian W. pili alkohol na sławskim rynku. Spotkanemu przypadkowo 37-latkowi zaproponowali wspólne picie, gdy ten odmówił zaplanowali pobicie.

Śledzili swoją ofiarę, dopadli na drodze między Sławą a Przybyszowem i zaczęli brutalnie bić. Kopali Dariusza K. w głowę i brzuch, dusili paskiem zadzierzgniętym na szyi, jeden z napastników kopał umierającego mężczyznę w twarz, drugi stanął na nim. Daniel S. miał powiedzieć, że „czuje się, jak wilk”. Po brutalnym pobiciu zostawili swą ofiarę przy drodze. Ciało Dariusza K. znaleziono następnego dnia.

Dodatkowe kontrowersje w tej spawie wzbudził fakt, że napastnicy wszystko nagrywali telefonami komórkowymi, później pokazywali filmiki kolegom, chwaląc się tym, kto mocniej bił. To też zaważyło na klasyfikacji czynu i surowości wyroku.

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się