Dzieje sięGłogów

Zabrakło dla uczniów miejsc w szkołach? Będą nowe odziały2 min na czytanie

Szkoła dla dzieci z Ukrainy/Школа для дітей з України

W szkołach średnich, którymi zarządza Starostwo Powiatowe w Głogowie, zabrakło miejsc. Zbulwersowani rodzice pisali w tej sprawie do naszej redakcji. Problem jest taki, że w tym roku w szkołach rozpocznie naukę więcej młodzieży – dwa roczniki się zdublowały: rozpoczęły jednocześnie naukę w wieku sześciu i siedmiu lat. – To o tym w starostwie nie wiedzieli? Nie mogli się szybciej przygotować? – zastanawia się jedna z matek.

Starostwo informuje, że w tym roku do naboru elektronicznego zalogowało się 1720 kandydatów. W lutym planowano uruchomić 42 oddziały w szkołach średnich. Dopiero w dniu naboru, kiedy wszystko było już jasne, starostwo zwiększyło liczbę oddziałów do 50.

Radoxim 5

– Zwiększamy liczbę oddziałów do maksymalnej ilości. Więcej już nie damy rady – mówi starosta Jarosław Dudokowiak. Nie dla wszystkich wystarczy miejsc w wymarzonej szkole. Ci, którzy mieli słabsze wyniki, mogą mieć nie lada kłopot. – Jeżeli nie uczyli się należycie przez osiem lat w szkole podstawowej, to niestety nie trafią do klas w technikach czy też liceach – dodaje, że będzie dla nich miejsce w klasach wielozawodowych.

– Wśród nich byli kandydaci ubiegający się jednocześnie o przyjęcie do szkół prowadzonych przez inne organy oraz szkół niepublicznych na przykład LO ASLAN, LO SMS, co na końcowym etapie naboru i pozytywnej rekrutacji do innych szkół ostatecznie zmniejszyło liczbę kandydatów ubiegających się o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat głogowski – tłumaczy.

Wolne miejsca (stan na 10.08., godz. 15). ZSJW Technikum (technik automatyk) – 1 miejsce, ZSTiO Technikum (technik usług fryzjerskich) – 2 miejsca, ZSE technikum (technik żywienia i usług gastronomicznych) – 1 miejsc, ZSSiB BSIS murarz -tynkarz – 2 miejsca i kierowca-mechanik – 1 miejsce, ZSPiB BSIS – klasa wielozawodowa – 5 miejsc.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się