Dzieje sięGłogów

Zabrali im prawo jazdy, a mimo to siadają za kierownicą. Okazuje się, że takich ludzi wcale nie jest mało1 min na czytanie

Policja musiała interweniować prawie 400 razy, ale majowy weekend był spokojny

W ostatni weekend policjanci zatrzymali kolejnych takich kierujących, którzy lekceważą sądowe zakazy i mimo odebrania im prawka przez sąd, nadal siadają za kierownicę. Jak informuje rzecznik policji Bogdan Kaleta, policjanci w trakcie kontroli drogowej zatrzymali pojazdy kierowane przez 27 i 22-latka, obu z Głogowa. Zapowiada, że sprawa skończy się przed sądem.  

Osoba łamiąca sądowy zakaz prowadzenia pojazdów może dostać karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Jednak, jak widać, to niektórych nie odstrasza. 

Radoxim 5

Pamiętajmy, że osoby, które z rożnych powodów, najczęściej nadużywania alkoholu, kierowania pojazdem pod jego wpływem czy też przekraczania dopuszczalnej prędkości jazdy w terenie zabudowanym, ponownie siądą za kierownicą, łamiąc wyroki sądowe i decyzje administracyjne, muszą się liczyć z poważnymi konsekwencjami prawnymi i finansowymi swojego postępowania – przypomina Bogdan Kaleta.

Uprawnienia może także cofnąć starosta. Kierującemu bez uprawnień grozi wtedy do 2 lat pozbawienia wolności, a przez sąd jest wydawany obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami.  opr. DN

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się