Dzieje sięGłogów

Zaczynają budować hospicjum! Rokaszewicz: Bez tych aniołów, by tego nie było [ZDJĘCIA]8 min na czytanie

1

Tutaj na razie rośnie trawa po kolana i jest błoto. Ale za kilkanaście miesięcy ten teren – na Paulinowie – się zmieni. Powstanie hospicjum. I nie są to puste słowa, bo właśnie ruszyła jego budowa. To wydarzenie na które głogowianie czekali wiele lat. Marzenia się spełniły. Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób. – Choć były momenty zwątpienia – nie ukrywała Aleksandra Glińska, prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie. Po ich stronie stoi jednak wielu dobrych ludzi. Prezydent Rafael Rokaszewicz nazwał ich aniołami.

Aniołami bez których pewnie nie byłoby tego historycznego wydarzenia – dziś (8.12.) wkopano pierwszą łopatę pod inwestycję. – Wszystko zaczęło się od naszych kochany wolontariuszy – mówił Roman Jarzyna. I polały się łzy szczęścia. Wolontariuszy organizujących charytatywne akcje. Zebrali już ponad 1,4 mln zł. Za te pieniądze będą chcieli wyposażyć hospicjum. Budynek postawi miasto.

– Zabezpieczyliśmy w miejskim budżecie kwotę nieco ponad 7 mln zł. Zbudujemy stan surowy zamknięty. Znajdziemy środki na dalszy etap, ale chciałbym podkreślić znaczenie fundacji – bez tych aniołów, które wokół hospicjum chodziły od samego początku – nie byłoby tego dnia. To oni wyszli z inicjatywą budowy hospicjum – zaznaczał prezydent Rokaszewicz.

Szacują, że hospicjum zostanie oddane do użytku za dwa lata. – Jestem wzruszona. Czekaliśmy na ten moment cztery lata. Dziękuję wolontariuszom i miastu – dodawała prezes Glińska. Przetarg na budowę hospicjum wygrała firma z Polkowic.
RED


Zobacz inne

Więcej w Dzieje się