Dzieje sięGłogów

Zagrają dla Mirka i Artura. Obaj potrzebują pomocy, by wygrać walkę z chorobami2 min na czytanie

Zagrają dla Mirka i Artura,którzy potrzebują pomocy.

W sobotę (18.01.) o godz. 10 na Orliku w Jerzmanowej odbędzie się turniej charytatywny „Gramy dla Mirka i Artura”. Udział w nim weźmie wiele klubów sportowych m.in. Sokół Jerzmanowa, Dragon Jaczów, Orzeł Czerna, LZS Ostaszów, Perła Potoczek, Odra Grodzic Mały, Łagoszowia Łagoszów, Sparta II Grębocice, ale też 4 Batalion Inżynieryjny i kibice Sokoła.

Podczas imprezy odbędzie się pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez Maltański Legion oraz sprzętu strażackiego. Dla dzieci gry i zabawy. A na scenie wystąpią lokalne talenty oraz głogowski raper Kania UGS, wokaliści studia talentów MOK oraz zespół Music Intro. Potem jeszcze kiełbasa z grilla, kwaśnica i grochówka. A to wszystko po to, aby pomóc potrzebującym – Mirkowi oraz Arturowi.

Mirosław to samotny ojciec dwójki dzieci. Od lutego 2010 roku jest żołnierzem zawodowym. Choroba spadła jak grom z jasnego nieba. Nagle w czerwcu 2017 roku w Lubinie lekarze postawili diagnozę: guz jelita grubego. Trzeba było przeprowadzić zabieg usunięcia guza, co wiązało się z wyłonieniem stomii jelitowej na brzuchu.

Kolejne diagnozy po badaniach tomograficznych wykazały kolejnych pięć guzów przerzutowych na wątrobie. Leczenie: chemioterapia trwała około 1,5 roku. Ale to nie był koniec. Później zdiagnozowano u niego jeszcze zakrzepice prawej ręki.

Podstawowa operacja połączenia jelita nie jest skomplikowana i jest refundowana w NFZ. Ale u Mirosława to dość zaawansowany zabieg, bo przy użyciu staplera i wykonywany tylko w wyspecjalizowanych placówkach. Oczywiście wiąże się to z kosztami. Można mu pomóc: TUTAJ.

Artur był strażakiem OSP i wiele razy narażał się, by ratować życie innych. Los bywa jednak przewrotny i teraz to on znalazł się w sytuacji, w której bez wsparcia nie odzyska zdrowia. Artur w czerwcu 2018 roku miał wypadek samochodowy. Jadąc do pracy, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Stan Artura był bardzo ciężki. Zapadł w śpiączkę.

Po 2,5 miesiącach odzyskał świadomość. Niestety do tej pory nie mówi i nie chodzi. Wymaga całodobowej opieki i intensywnej rehabilitacji ruchowej, neurologopedycznej oraz terapii psychologicznej. A taką mogą zapewnić mu tylko w specjalnym ośrodku. Artur właśnie do takiego trafił, ale oszczędności rodziny nie wystarczą na długi pobyt, a przed nim przynajmniej kilkumiesięczne leczenie.  Można mu pomóc: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się