Dzieje sięFotoGłogów

Zagrali dla Kubusia! Rodzina: Dziękujemy za wsparcie [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

Zagrali dla Kubusia! Rodzina: Dziękujemy za wsparcie [ZDJĘCIA]

Oldboje Chrobrego Głogów zagrali w tymi GLKS-u Gaworzyce. A na boisku nie zabrakło piłkarskich gwiazd z tamtych lat. I wynik tego piątkowego (3.09.) pojedynku nie był najważniejszy, bo przecież liczyła się dobra zabawa i cel – uzbierać jak najwięcej pieniędzy dla chorego Kubusia.

Jakub urodził się z bardzo poważną, wrodzoną wadą serca. Mając 6 miesięcy, był już po trzech poważnych operacjach. Niestety, to nie koniec walki. Konieczna jest kolejna operacja w prywatnej klinice w Munster w Niemczach, by ratować serduszko. Jego wujkiem to Tomasz Filipiak, który jest rodzinnie powiązany z Chrobrym, bo w nim grali jego ojciec i jego syn, ale też on sam.

Na boisku toczyła się sportowa rywalizacja, obok trwał kiermasz. I obecny tam był mały Kubuś wraz z najbliższymi. – To wspaniałe uczucie – mówił Paweł Filipiak, tata Kubusia. – Są ludzie, chcą pomóc, bo sami nie dali byśmy rady. Potrzebujemy jeszcze 70 tys. zł. Czas? Mamy dwa tygodnie. Potem operacja Kubusia w Niemczech, bo tylko tam powiedzieli, że mogą mu pomóc – dodawał.

Gmina Gaworzyce przygotowała nawet okolicznościowe koszulki. – Mobilizują się wszyscy. Dziękuję naszym mieszkańcom za zaangażowanie w tę akcję. Mamy nadzieję, że Kuba wróci do zdrowia i w przyszłości będzie mógł nas zachwycać swoją grą – zaznaczał wójt Jacek Szwagrzyk.

– Trzeba było się zmobilizować i przyjechać z Nowej Soli. Grać i bawić się. Przez ostatnie lata uciekło nam może parę tysięcy włosów z głowy, ale wariactwo do gry zostało – zaznaczali Remigiusz Smolin i Adam Pojnar, byli piłkarze Chrobrego. A Michał Długosz poinformował o końcowym wyniku – 11:5 dla pomarańczowo-czarnych. Pomóc Kubie możecie także: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się