my:GaworzyceRegion

Zajęły 2. miejsce w Polsce. W nagrodę bawiły się na pikniku z Czyściochami [Zdjęcia]6 min na czytanie

Zajęły 2. miejsce w Polsce. W nagrodę bawiły się na pikniku z Czyściochami 14

Szkoła Podstawowa w Gaworzycach zajęła drugie miejsce w Polsce. Uczniowie wzięli udział w Czyściochowych Mistrzostwach organizowanych przez Rossmanna. Nagrodą był dzisiejszy (21.06) piknik na terenie szkoły. Na dzieci czekało wiele atrakcji, w tym teatr baniek mydlanych, zajęcia plastyczne, robienie tatuażów czy zawody sportowe. Wszystkich zaś przytulały czyściochowe maskotki.

-Pogoda zaczyna nam sprzyjać i mam nadzieję, że w takiej ciepłej atmosferze wszyscy wspólnie będziemy się bawić na Czyściochowej Akademii. Dzięki klasie 1b, dzięki uczniom edukacji wczesnoszkolnej mamy tę dzisiejszą imprezę na powitanie lata. Życzę wszystkim udanej zabawy – mówiła podczas rozpoczęcia pikniku dyrektor gaworzyckiej szkoły, Grażyna Chuda.

Radoxim 5

-Piknik to jest finał całego roku szkolnego z programem Czyścichowa Akdemia, którą organizujemy od 3 lat. W tym roku dla przygotowaliśmy dodatkową akcję, Czyściochowe Mistrzostwa. Przez cały rok placówki przygotowywały różne działania. To były np. zajęcia na temat higieny, organizacja świąt higienicznych, zachęcanie do udziału też rodziców. Na koniec kwietnia te placówki, które były najbardziej aktywne i zaangażowane, to w sześciu takich lokalizacjach w Polsce organizujemy piknik. Gaworzyce są jedyne na Dolnym Śląsku, gdzie jest taki piknik – mówi Anna Tomczak, kierownik sekcji programu Rossnę! w Rossmannie.

Dodajmy, że w mistrzostwach wzięło udział 402 placówki z całej Polski, w tym 32 z Dolnego Śląska.

Dzieci z Gaworzyc były bardzo zaangażowane w działanie. Między innymi, robiły bakterie z balonów, teatrzyk kukiełkowy z lalkami zrobionymi z chusteczek higienicznych, wzięły udział w warsztatach z pielęgniarką, uczyły się mycia rąk, zębów i całego ciała. Przygotowały nawet własne modele uszu, na których uczyły się je czyścić. Do tego wykonały wiele prac plastycznych.

RED

Zobacz inne

Więcej w my:Gaworzyce