Dzieje sięGłogów

Zakaz jazdy rowerem na chodnikach. Można tylko środkiem alei Wolności1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 724

Nowa organizacja ruchu na al. Wolności wprowadza komplikacje dla… rowerzystów. W środę (11.09.) drogowcy postawili nowe znaki, które wyznaczają im kręte ścieżki. Od poniedziałku dzieje się sporo na wyremontowanym odcinku al. Wolności od skrzyżowania z al. Wolności do pl. Jana z Głogowa. Najpierw, ku zaskoczeniu kierowców tu parkujących, stanęły znaki przywracające płatną strefę parkowania, której tu nie było od miesięcy. Posypały się kary, dla tych, którzy ich nie zauważyli i zostawili samochód!

I znów przyjechali drogowcy. Tym razem ustawili znaki dotyczące ruchu rowerów, który na tym odcinku al. Wolności bardzo się komplikuje. Nie można jeździć rowerami po chodnikach po obu stronach jezdni!

Można za to przejechać przejściem dla pieszych po nitce alei od strony parku (jest wyznaczony pasek dla rowerów), ale na przejściu dla pieszych na drugiej nitce już jest zakaz. Na tym odcinku można będzie bowiem jechać rowerem tylko wewnętrzną wysepką. Tak, środkiem alei. Tam, gdzie są ławeczki i gdzie będą zasadzone drzewa.. Tak to wymyślił projektant alei i tak to teraz realizuje ekipa drogowców, stawiając znaki.
DN

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się