my:ŻukowiceRegion

Zakończyli budowę nowego chodnika1 min na czytanie

Zakończyli budowę nowego chodnika

W miejscowości Słone (gm. Żukowice_ zakończyły się prace związane z budową chodnika wzdłuż drogi gminnej– Nowy ciąg pieszy ułożono z kostki betonowej na odcinku około 250 m – mówi wójt Krzysztof Wołoszyn. – W ramach tej inwestycji zostało wykonane również odwodnienie w postaci kanałów z rur pcv oraz dwóch studzienek ulicznych – dodaje.

Zapewnia, że to dla mieszkańców bardzo ważna inwestycja. – Realizacja inwestycji w zdecydowany sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscowości Słone. Nowo powstały chodnik zapewni komfortowe i bezpieczne dojście do terenów rekreacyjnych tj. boiska, placu zabaw oraz siłowni. Ponadto w ramach zadania wykonano szerokie dojście do wiaty rekreacyjnej, co wpłynie na poprawę funkcjonalności miejsca spotkań dla mieszkańców – zapewnia.

Radoxim 5

Oznakowano przejście dla pieszych, łączące nowo powstały fragment z chodnikiem po drugiej stronie drogi.  Koszt inwestycji to kwota ponad 230 tys. zł.

Realizacja inwestycji była możliwa dzięki pozyskanym przez gminę środkom finansowym z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz środkom z budżetu gminy.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Żukowice