Dzieje sięGłogówKGHM

Żałoba w KGHM. W ZG Lubin zginął 45-letni ślusarz-mechanik2 min na czytanie

Żałoba w KGHM. Nie żyje 35-letni górnik. Osierocił dwoje dzieci

Jak dowiadujemy się z komunikatu KGHM, dziś po godz. 9 w Zakładach Górniczych Lubin, w Komorze Maszyn Ciężkich w rejonie GG-2, doszło do śmiertelnego wypadku.

W trakcie prac przy rurociągu pracownik KGHM doznał urazu głowy. Mimo natychmiastowej pomocy załogi i ratowników, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Ślusarz mechanik (+45 l.) był mieszkańcem Nowej Wsi Lubińskiej, od roku pracował w KGHM.

Niezwłocznie powołano komisję do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. Decyzją Prezesa Zarządu Marcina Chludzińskiego we wszystkich oddziałach KGHM wprowadzono trzydniową żałobę.

RED

KOMUNIKAT KGHM Z GODZ. 11:42:

Dzisiaj, w Zakładach Górniczych Lubin, w Komorze Maszyn Ciężkich w rejonie GG-2, po godzinie 9.00 doszło do śmiertelnego wypadku. W trakcie prac przy rurociągu pracownik KGHM doznał urazu głowy. Mimo natychmiastowej pomocy załogi i ratowników, w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. 45-letni ślusarz mechanik był mieszkańcem Nowej Wsi Lubińskiej, od roku pracował w KGHM. Niezwłocznie powołano komisję do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. Decyzją Prezesa Zarządu Marcina Chludzińskiego wprowadzamy trzydniową żałobę we wszystkich oddziałach KGHM. Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia. KGHM jest nowoczesną, globalną firmą. Przestrzegane są najwyższe standardy bezpieczeństwa, które są wdrażane w międzynarodowych koncernach górniczo-hutniczych na całym świecie. KGHM konsekwentnie wprowadza kolejne rozwiązania organizacyjne i techniczne. Celem jest ciągła poprawa stanu bezpieczeństwa oraz komfortu pracy załóg Polskiej Miedzi. Rzetelnie i skrupulatnie realizowane są określone w przepisach wymagania. KGHM wprowadza również wiele rozwiązań wykraczających poza kodeksowe obowiązki pracodawcy, m.in. centralne dyspozytornie, tzw. One Control Room, stałą automatyzację procesów technologicznych oraz inne rozwiązania służące kontroli bezpieczeństwa naszych pracowników. Dzięki podjętym działaniom na przestrzeni ostatnich lat liczba wypadków systematycznie spada.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się