Zamet świętuje zwycięstwo w Serbach mimo kłopotów kadrowych

09:50, 20.09.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 07:52, 21.09.2020

- Czułem w kościach, że możemy tutaj wygrać - mówił po sobotnim (19.09.) meczu klasy okręgowej Grzegorz Karmelita, trener Zametu Przemków. Jego piłkarze byli groźni pod bramką Zawiszy Serby. Już na początku jeden z ataków skończył się faulem przed szesnastką. Kolejny rzutem karnym, który na bramkę zamienił Krzysztof Rośmiarek.

Przyjezdni prowadzenie podwyższyli po przerwie. I trzeba przyznać, że to był piękny strzał, choć trener Karmelita nie ukrywał, że raczej miało to być... dośrodkowanie. - Mariusz Dryja znalazł się w narożniku pola karnego, ale piłka wpadła w samo okienko bramki rywali. Brawa dla niego - cieszył się. Zwłaszcza, że Zamet wcale nie poprzestawał na tym, co do tej pory osiągnął. Miejscowi złapali jednak kontakt - na 1:2 trafił Dawid Ciechelski i końcówka tego starcia była naprawdę emocjonująca. - Dla nas to bardzo ważne punkty. Mówiłem chłopakom przed meczem, że to będzie egzamin. Dlaczego? Przyjechaliśmy do Serbów w osłabionym składzie. Można powiedzieć, że miałem do dyspozycji tylko jedenastu piłkarzy. Jeden siedział jeszcze na ławce, ale nie był w pełnej dyspozycji. Problemy kadrowe, kontuzje, choroby... oni wiedzieli, że nie mają zmienników i muszą grać na maksimum swoich umiejętności od początku do końca - chwalił swoich podopiecznych Karmelita.

Mniej powodów do zadowolenia miał trener Leszek Lesiński, bo Zawisza po raz kolejny przegrał w tym sezonie, choć na papierze skład jest na tyle silny, że można było śmiało myśleć o górnej połowie tabeli klasy okręgowej. - Można powiedzieć, że przeszliśmy obok tego meczu. Zagraliśmy słabo, bez zaangażowania. Mamy silny skład, chłopaki mają umiejętności, ale problem tkwi w głowach. Gdy przyjeżdża teoretycznie silniejszy przeciwnik, to potrafimy się zmobilizować. A gdy słabszy, to brakuje determinacji - zwracał uwagę mając nadzieję, że w następnych tygodniach będzie już tylko lepiej.