Dzieje sięGłogów

Zamiast Domu Samotnej Matki mieszkania dla głogowian1 min na czytanie

Zamiast Domu Samotnej Matki mieszkania dla głogowian

Miasto rozpoczyna realizację bardzo dużego planu inwestycyjnego na osiedlu Żarków – będą kolejne mieszkania dla głogowian. Kolejny blok w ramach TBS stanie w tym miejscu. Jego budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku.

– Kończymy budowę mieszkań na terenie pokoszarowym i wchodzimy na os. Żarków. Już mamy montaż finansowy na budowę dwóch kolejnych bloków mieszkalnych na łącznie 48 mieszkań.  Będą to budynki nr 19 i 20. Projektujemy bloki nr 21 i 22. Łącznie na Żarkowie powstanie siedem, osiem kolejnych budynków i 250-260 mieszkań dla głogowian w ramach TBS – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Radoxim 5

Złożonych jest ponad 430 wniosków osób zainteresowanych mieszkaniem z zasobów TBS. W 2021 roku miasto oddało do użytku 104 lokale mieszkalne (74 lokale komunalne oraz 30 lokali przeznaczonych na najem socjalny).  Na osiedlu pokoszarowym oddano już trzy bloki w ramach TBS, jesienią ma być gotowy czwarty budynek. Te cztery bloki TBS to łącznie 128 mieszkań dla głogowian.

– W budynku pokoszarowym powstaną 64 mieszkania komunalne. Planujemy nadal rozwijać wszystkie formy budownictwa: komunalne, TBS i wprowadzamy nową formę – mieszkania czynszowe, które powstaną, między innymi, w budynku po Domu Samotnej Matki – dodaje.
RED
źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się