Dzieje sięGłogów

Zamiast drogiego urządzenia proszek do prania. Taki przekręt1 min na czytanie

Zamiast drogiego urządzenia proszek do prania. Taki przekręt

Wielofunkcyjne urządzenie kuchenne tzw. termomix jest w modzie. Nie jest tanie a jego wartość to najczęściej kilka tysięcy złotych. Postanowił ten fakt wykorzystać 19–letni mieszkaniec powiatu wschowskiego.

– Na jednym z portali internetowych umieścił atrakcyjną cenowo ofertę sprzedaży takiego urządzenia. Nie musiał długo czekać na odzew. Zainteresowanie było duże. Mieszkanka Głogowa, zainteresowana nabyciem sprzętu wytargowała sporą obniżkę ceny i umówiła się ze sprzedawcą na osobisty odbiór urządzenia – relacjonuje Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

19 – latek spóźniał się na spotkanie, kiedy już przybył, transakcji towarzyszył pośpiech. Sprzedaż odbyła się szybko a kiedy kupująca chciała sprawdzić co jest w paczce usłyszała, że nie jest to możliwe, ponieważ otwartego produktu nikt już nie kupi. Transakcja została sfinalizowana i oszust z kwotą 4 tys. 400 zł szybko się oddalił. Zamiast urządzenia był w niej proszek do prania.

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili i zatrzymali oszusta, którym okazał się 19 – letni mieszkaniec powiatu wschowskiego. Policjanci ustali, że oszukał jeszcze inne osoby wyłudzając pieniądze za nie dostarczony towar. Podejrzany usłyszał zarzuty dokonania oszustw na łączną kwotę 6 tys. 682 zł. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
RED
fot. KPP Głogów

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się