Dzieje sięGłogów

Zamkną Tesco przy ulicy Piłsudskiego w Głogowie? Wyrok ponoć jeszcze nie zapadł1 min na czytanie

Zamkną Tesco przy ulicy Piłsudskiego w Głogowie? Wyrok ponoć jeszcze nie zapadł

Najpierw ograniczono powierzchnię sprzedażową. To stało się we wrześniu ub. roku – powód ten sam w całej Polsce: cięcie kosztów. – Po to, aby klienci robili mniej kilometrów – stara się nam tłumaczyć decyzje spółki właśnie w ten sposób kierownik Tesco przy ul. Piłsudskiego. Choć nazwiska nie chce zdradzić i odsyła nas do centrali.

Minęły kolejne miesiące, a Tesco informuje o likwidacji swoich sklepów. Na tej liście nie ma co prawda tego w Głogowie, ale jeden z pracowników poinformował nas, że wkrótce ma to nastąpić. – Wyrok jeszcze nie zapadł, jednak głosy są takie, że jesteśmy nierentowni – mówi nam.

Radoxim 5

Na półkach coraz mniej towaru – to zauważyli klienci. – Faktycznie market umiera z miesiąca na miesiąc. Przyznam szczerze, że chodzę tutaj tylko dlatego, że mam pod nosem. Mieszkam po drugiej stronie drogi. Kiedyś parking pod Tesco był pełny. Teraz klientów jest coraz mniej. Nawet te toalety… nikt chyba o to już nie dba – martwi się Janina Skoczylas (56 l.).

Jak informuje centrala spółki, powodem mniejszych zysków największych sklepów jest z pewnością niedzielny zakaz handlu. W “dużym” Tesco w Głogowie zatrudnionych jest około 20 osób. Jeszcze kilka lat temu były 64.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się