Dzieje się

Zamroź ceny prądu! Złóż wniosek do końca listopada1 min na czytanie

Zamroź ceny prądu! Złóż wniosek do końca listopada

Ceny za prąd będą rosły, dlatego warto zainteresować się możliwością zamrożenia ich. Urząd Gminy Głogów informuje, że zamrozić ceny mogą wszystkie gospodarstwa domowe, ale też małe przedsiębiorstwa. Wniosek trzeba złożyć nie później niż do 30 listopada.

Gospodarstwa domowe, aby skorzystać z ceny energii elektrycznej 693 zł/MWh nie muszą składać żadnego oświadczenia. Sprzedawca energii elektrycznej dokona samodzielnie stosownego rozliczenia odbiorcy. Jedynie gospodarstwa domowe, które chcą korzystać w 2023 r. z zamrożonych cen energii elektrycznej w podwyższonych limitach 2,6 MWh lub 3 MWh muszą złożyć do swojego sprzedawcy oświadczenia do 30 czerwca 2023 r. Informacje i wzory oświadczeń odbiorcy w gospodarstwach domowych znajdą u swoich sprzedawców energii.

Małe przedsiębiorstwa i podmioty świadczące usługi użyteczności publicznej, aby korzystać z energii elektrycznej w cenie 785 zł/MWh, muszą złożyć do swojego sprzedawcy energii stosowne oświadczenie.

Ustawa określa również maksymalną cenę energii elektrycznej 693 zł/MWh, dla odbiorców w gospodarstwach domowych dla zużycia powyżej limitów:
2 MWh (wszystkie gospodarstwa domowe),
2,6 MWh (osoby niepełnosprawne),
3 MWh (osoby z Kartą Dużej Rodziny oraz rolnicy).

To samo dotyczy również firm. Dokładniejsze zasady składania wniosku dla prowadzących firmę TUTAJ.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się