Dzieje sięGłogów

Zapadł wyrok: nachodził i nękał byłą żonę oraz syna1 min na czytanie

Zapadł wyrok: nachodził i nękał byłą żonę oraz syna

Sześć miesięcy pozbawienia wolności, ale zawieszonych na dwa lata. To wyrok na przedsiębiorcę, który nachodził i nękał byłą żonę oraz syna. Gdyby w trakcie epidemii covida nie zaostrzono przepisów w sprawie stalkingu, to być może nawet w ogóle nie stanąłby przed sądem.

Skargę na zachowanie przedsiębiorcy polegające na uporczywym nękaniu jej oraz syna złożyła do prokuratury była żona.

Radoxim 5

Sad uznał przedsiębiorcę winnym przestępstwa z art. 190a par. 1, czyli uporczywego nękania, które wzbudza w ofierze poczucie zagrożenia i poniżenia, a także narusza jej prywatność. Skazał go za to na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ma być także pod dozorem kuratora sądowego, który ma sprawdzać, czy już nie popełnia przestępstwa.

– Wina tego pana nie budzi wątpliwości – podsumował sędzia Daniel Ludwiczak. – Już ojciec oskarżonego wskazał, że to małżeństwo nie funkcjonowało, a gdy żona mówiła mężowi, że nie chce z nim mieć kontaktów, to on nie chciał tego przyjąć – sędzia tłumaczył, że w tym przypadku motywacja męża nie ma znaczenia. Niezależnie od tego, po co przychodził do domu żony i po co do niej dzwonił czy pisał, to jednak pewna granica została przekroczona.

– Żona wystąpiła do prokuratury o ochronę, a on dostał dozór policji za swoje uporczywe zachowanie. Miał także zakaz kontaktowania się z nią oraz ze swoim synem – mówił sędzia. Podkreślił, że niedawno – w trakcie pandemii – nastąpiło w naszym kraju zaostrzenie przepisów pod tym względem.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się