Dzieje sięGłogów

Zapraszają kobiety na bezpłatne badania mammograficzne1 min na czytanie

Zbadaj piersi! Mammobus przyjedzie do Pęcławia

LUX MED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Po raz pierwszy w 2022 roku mogą wykonać je kobiety, które urodziły się w 1972 roku. Po raz ostatni kobiety, które urodziły się w 1953 roku.
– Zachęcamy, aby nie zwlekać z realizacją badań – systematyczna mammografia umożliwiają wykrycie zmian w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wczesna diagnoza i natychmiastowe rozpoczęcie leczenia daje niemal 100 proc. gwarancję powrotu do zdrowia – mówi Anna Niemirska.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Głogowie w piątek (3.06.) w godzinach od 8.30 do 15 przy markecie Kaufland, ul. Generała Józefa Bema 4.

Radoxim 5

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także: nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.
Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce niezależnie od miejsca zamieszkania.
Wcześniejsza rejestracja pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się