Dzieje sięGłogów

Zapraszają na Dzień Dobra i barszcz ukraiński1 min na czytanie

Zapraszają na Dzień Dobra i barszcz ukraiński

W parafii św. Mikołaja w Głogowie organizują Dzień Dobra. Po mszy św. o godz. 9.30 w intencji darczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas na dziedzińcu kościelnym odbędzie się piknik integracyjny, podczas którego goście z Ukrainy, mieszkający w domu parafialnym, ugoszczą głogowian.

– Przygotowanym barszczem ukraińskim, pragną wyrazić wdzięczność za okazywane im wsparcie i dobro. Jest to też okazja do spotkania się parafian z naszymi ukraińskimi gośćmi – mówi ks. Stanisław Brasse, proboszcz tej parafii.

Radoxim 5

W trakcie pikniku przygotowanego przez wolontariuszy dodatkowo przewidziany jest wspólny grill, słodki poczęstunek, kawa, herbata oraz gry i zabawy dla dzieci (m.in. szukanie wielkanocnych niespodzianek).

– Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy członkom Parafialnego Zespołu Caritas za ich całoroczną pracę, ofiarność i zaangażowanie w pomoc potrzebującym. Dziękujemy też wolontariuszom i darczyńcom, którzy wspierają działania Zespołu. W tym roku Niedziela Miłosierdzia jest obchodzona jako Dzień Dobra. Tego dnia w całym kraju odbędą się różne wydarzenia pokazujące jak wiele dobra dzieje się dzięki zaangażowaniu w wolontariat – dodaje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się