Dzieje sięGłogów

Zapraszają na koncert muzyki organowej do kolegiaty1 min na czytanie

Kolegiata na zdjęciach i w kalendarzu. Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny 7

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej i parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Głogowie zapraszają w najbliższą niedzielę (27.09.) o godz. 18 na „Koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej 2020”, który odbędzie się w kolegiacie z okazji 900-lecia Kapituły Kolegiackiej.Na koncercie wystąpią: prof. dr hab. Bogusław Raba – na organach z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Muzycznej we Wrocławiu i dr hab. Marek Nahajowski – na fletach podłużnych z Akademii Muzycznej w Łodzi.

W programie koncertu usłyszymy utwory muzyki ze słynnego średniowiecznego manuskryptu związanego z Głogowską Kolegiatą „Glogauer Liederbuch” („Śpiewnik Głogowski”) oraz znane utwory koncertowe Jana Sebastiana Bacha, Felixsa Mendelsona – Bartholdego, Detricha Buxtehude, Charlesa Tournemie , Diego Ortiza, Jacoba von Eycka i Giovaniego Batisty Cima.Ze względów epidemiologicznych dla zachowania bezpieczeństwa uczestników, zachowania odstępu społecznego przewidywana ilość miejsc w Kolegiacie jest ograniczona do 300 osób.

Uczestników koncertu obowiązują maseczki lub przyłbice, złożenie specjalnego oświadczenia, dezynfekcja dłoni i pomiar temperatury zgodnie z „Regulaminem koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej 2020” umieszczonych na stronach internetowych Towarzystwa Ziemi Głogowskiej –www.tzglogow.pl i Głogowskiej Kolegiaty –www.kolegiata.com.pl Zaproszenia – wejściówki będą rozprowadzane w Kolegiacie po zakończonych mszach św. w niedzielę (20.09.) o godz. 8 i 12.30 oraz w dni powszednie po mszy św. o godz. 18 .Koncert Jubileuszowy z okazji 900-lecia Kolegiaty Głogowskiej jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Gminy Miejskiej Głogów i Powiatu Głogowskiego.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się