Dzieje sięFotoGłogów

Zaprojektowali gry planszowe, które teraz zostaną wydane3 min na czytanie

Zaprojektowali gry planszowe, które teraz zostaną wydane 3

„Zwiedzanie Głogowa bez wychodzenia z domu” oraz „Życie jest różne” to mogą być nowe gry planszowe autorstwa głogowian, które wyda Miejskie Centrum Wspierania Rodziny. Ich autorami są zwycięzcy konkursu ogłoszonego w czasie pandemii.

„Bez wychodzenia z domu” to jest właśnie ten konkurs na projekt własnej gry planszowej. Inicjatorem jest prezydent Rafael Rokaszewicz, a ogłoszony został przez MCWR oraz Miejski Ośrodek Kultury w tym czasie, gdy wszyscy siedzieliśmy w domach. Był skierowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych głogowian.

Okazuje się, że w naszym mieście mamy wielbicieli gier planszowych, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali wyróżnienia i nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu było we wtorek (23.06.). Zwycięzcą w grupie dzieci został Marcin, pomysłodawca gry o filozoficznej nazwie „Życie jest różne”. Natomiast wśród dorosłych zwyciężył Adam Birk, autor gry „Zwiedzanie Głogowa bez wychodzenia z domu”. Całkiem możliwe, że MCWR obie gry wyda.

Prezydent dziękował wszystkim za udział w konkursie. – Siedzieliście w domach, a nam bardzo zależało, aby szczególnie młode osoby spędzały czas nie tylko przed komputerem, nie tylko z komórką. Dziękuje, że odpowiedzieliście na apel i przysłaliście swoje propozycje gier planszowych – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz do uczestników, którzy otrzymali nagrody. – Planujemy już kilka następnych zabaw – zapowiedział Marcin Szatyński z MCWR, który zajmuje się w tej placówce właśnie grami planszowymi.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się