Dzieje się

Zatrzymano mężczyzn odpowiedzialnych za pobicia w gminie Gaworzyce – nie są to jedyne przestępstwa jakie im udowodniono1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 221

Dwóch mieszkańców gminy Gaworzyce w wieku 19 i 20 lat odpowie za kilka pobić, kierowanie gróźb karalnych i zniszczenie mienia. Skutkiem tych czynów były poważne obrażenia ciała u pokrzywdzonych i m.in. zdewastowany park w Gaworzycach.

Zatrzymani przez policjantów mężczyźni wybierali na swoje ofiary osoby znajdujące się zazwyczaj pod wpływem alkoholu lub w trudnej sytuacji życiowej a w jednym przypadku zanim doszło do rękoczynów, namówili pokrzywdzonego do wspólnego spożywania alkoholu. Potem dotkliwie bili.

Jak wynika z ustaleń policjantów ostatnim przestępstwem, za które przyjdzie odpowiedzieć zatrzymanym, jest pobicie mężczyzny, którego sprawcy sami zaprosili do wspólnego spożywania alkoholu, by następnie wywołać sztuczny spór słowny, który doprowadził do rękoczynów. To było na początku maja br. W międzyczasie młodszy z zatrzymanych wyżył się ponadto na elementach wyposażenia gminnego parku. Ostatnia z sytuacji wywołała straty finansowe na szkodę Urzędu Gminy w Gaworzycach w wysokości przekraczającej 3 tys. zł.

Niestety okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, z którym mają związek zatrzymani przez policjantów młodzi mężczyźni. Funkcjonariusze dotarli również do innych ofiar agresywnej dwójki. Odpowiadają za cztery podobne zdarzenia oraz przypadki zniszczeń mienia. Trwało to od października. W jednym ze zdarzeń nie tylko dotkliwie pobili swoją ofiarę, ale też grozili jej.

Ostatecznie 19-latek usłyszał sześć, a jego rok starszy kolega pięć zarzutów. Obu mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
MK
fot:KPP Polkowice

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się