Dzieje sięGłogów

Zbiórka krwi dla małej Zuzi. Dziewczynka potrzebuje pomocy1 min na czytanie

6-letnia Zuzia walczy z nowotworem nerwowym

W sobotę (4.12.) pod Galerię Glogovia podjedzie krwiobus. Będzie można oddać krew dla Zuzi Wardyńskiej. Organizatorzy przygotowali niespodzianki dla krwiodawców. Będzie też gorąca kawa i słodkie ciasto przygotowane przez partnerów akcji. Zbiórka rozpocznie się o godz. 10.

Zuzia ma zaledwie 6 lat i już musi stoczyć najważniejszą w swoim życiu wojnę. Nie ma w regionie osoby, która by nie wierzyła, że Zuzia wygra. Jak opowiadają najbliżsi, do tej pory była zdrowym dzieckiem i nic nie wskazywało na to, że coś jej dolega. Nagle pojawiły się bóle i zawroty głowy. – W nocy z pierwszego na drugiego maja byłyśmy wiezione karetką do Przylądka Nadziei we Wrocławiu – mówi nam pani Magdalena, mama Zuzi. Badania tomografem wykazały zmiany w mózgu dziewczynki. Zrobiono jej rezonans magnetyczny, który potwierdził najgorszy scenariusz. Od tego czasu przeszła operację wstawienia zastawki w głowie. Zastawka odprowadza płyn rdzeniowo-mózgowy.

– To spowodowało atak epileptyczny. A Zuzia była podłączana pod respirator – dodaje. U dziewczynki diagnozowano złośliwy nowotwór układu nerwowego. – Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy… Wesoła dziewczynka nagle zaczęła opadać z sił – rozpaczają rodzice. Jest przecież ich oczkiem w głowie. Na ratowanie jej życia potrzebne są duże pieniądze. – Dziękujemy za każdą pomoc – mówi pani Magdalena. Można wpłacać datki na konto nr 11 1160 2202 0000 0001 0214 2867 z tytułem wpłaty „Zuzia Wardyńska”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się