Dzieje sięGłogów

Zbliża się początek roku szkolnego. Co ze strajkiem nauczycieli?1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 642

Kończy się wakacyjna laba. Trwała 74 dni. W poniedziałek (2.08.) uroczysta miejska inauguracja roku szkolnego odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 6 w Głogowie. Pierwszy dzwonek wybrzmi o godz. 9.30. Potem, bo o godz. 11, powiatowe uroczystości – w tym roku w Zespole Szkół Przyrodniczych i Branżowych. Co na to uczniowie?

– Na razie o szkolnych ławkach jeszcze nie myślimy! – usłyszeliśmy na al. Wolności. W sumie rok szkolny w przedszkolach rozpocznie około 1960 dzieci, a 5500 w szkołach podstawowych. Do szkół średnich trwa nadal nabór.

I już wiadomo – strajk w szkołach na razie nie będzie kontynuowany. Na pewno nie od 2 września. Choć nie oznacza to, że nauczyciele się poddali. – Decyzje dotyczące strajku i jego formy wkrótce zapadną – informuje nas Anna Chrzanowska-Kuzyk, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Głogowie.

Nawet jeżeli ZNP podejmie decyzje o odwieszeniu strajku, to i tak w szkołach trzeba będzie przeprowadzić jeszcze referendum, by przekonać się, ilu nauczycieli i innycch pracowników szkół jest gotowych ponownie wziąć w nim udział. I nie wiadomo, czy frekwencja byłaby tak wysoka jak w kwietniu. Wtedy strajkowano trzy tygodnie, szkoły stanęły. – Nauczyciele stracili dużo pieniędzy, nikt im nie pomógł, aby odzyskać choć część wynagrodzeń – nie ukrywa prezes. Wygląda więc na to, że początek roku będzie spokojniejszy niż jego zakończenie.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się