Dzieje sięGłogów

Zdewastowali plac zabaw w Parku Słowiańskim. Zimą stał się… publiczną toaletą1 min na czytanie

Wkrótce otwarcie parku linowego, placu zabaw w parku i toalet na bulwarze

Głogowianie dopytują o plac zabaw w Parku Słowiańskim. – Pogoda jest już piękna, dzieci chętnie się tam bawiły, kiedy zostanie ponownie otwarty? – zastanawia się Maria Hnat, która w święta Wielkanocne chciała się tam wybrać ze swoimi pociechami. Drzwi były zamknięte na kłódkę.

I będą jeszcze dłuższy czas, bo Głogowskie Obiekty Usługowe, które zajmują się nim, mają poważny problem. Plac zabaw został zdewastowany. – Po zimie zastaliśmy straszny widok – przyznaje Jerzy Sztangret, dyrektor GOU. Przypomnijmy: ten plac zabaw jest otwarty tylko w sezonie letnim w godz. 9-20. Zimą jednak młodzi głogowianie urządzili sobie tam libacje. Przeskakiwali przez płot. W środku znajdziemy śmieci – butelki po alkoholu, prezerwatywy i wiele innych. – W piasku było wiele odłamków szkła. Nie mogliśmy tam wpuścić przecież dzieci – najpierw przesiewamy piasek, potem będzie dezynfekcja wszystkich urządzeń – zapowiada. Pracy jest dużo, bo na przykład drewniane wieże stały się… toaletami. Aby uruchomić ten plac zabaw musi przyjechać specjalna forma z Wrocławia, która przeprowadzi roczną kontrolę i wystawi certyfikat.

Radoxim 5

Jest tam zamontowany monitoring, ale nie zdaje egzaminu. – Będziemy chcieli zamontować na placu zabaw system alarmowy – mówi dyrektor. Wtedy, gdy ktoś przeskoczy przez wysoki drewniany płot, to zawyje alarm. I wystarczy chwila, by na miejsce przyjechała ochrona. Może to coś pomoże.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się