Dzieje sięGłogów

Zebrali prawie milion! Fundacja Hospicjum Głogowie blisko magicznej kwoty1 min na czytanie

Walentynkowy bieg z Jurkiem Górskim. Co tam się dzieje! 32

Zakończyła się wiosenna internetowa aukcja dla hospicjum. Na Allegro można było wylicytować prawdziwe m.in. zaproszenie na kolacja od Karola Okrasy w jego restauracji, kurtka ofiarowana przez projektanta Gabriela Seweryna, obrazy Kingi Domańskiej czy kursy – sternika motorowodnego, na prawo jazdy kat. B, czy spawania.

Zebrano 32 tys. 770 zł, choć ta kwota może jeszcze być wyższa. – Niektóre osoby wpłacają jeszcze dodatkowe pieniądze. Ktoś nic nie wylicytował, ale chce wspomóc hospicjum – mówi nam Emilia Szajowska z fundacji Hospicjum Głogowskie. Jedno jest pewne – akcja się udała. – Wiadomo, że w trakcie normalne licytacji czy podczas balu tych pieniędzy byłoby po prostu więcej. Cieszy jednak każda kolejna złotówka przybliżająca nas do budowy hospicjum. Dziękujemy za wsparcie – dodaje.

Radoxim 5

Ile pieniędzy na koncie fundacji? Prawie milion! – Brakuje nieco ponad 3 tys. zł. Trzeba przyznać, że to dla nas wielka radość. Cieszy nas to, że głogowianie, ale nie tylko tak chętnie biorą udział w tym projekcie. Hospicjum w naszym mieście jest potrzebne – zaznacza Emilia Szajowska.

Poseł Wojciech Zubowski (PiS) zapowiedział, że jeszcze przed świętami Wielkanocnymi zapadnie decyzja w sprawie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Prezydent Rafael Rokaszewicz złożył kilka wniosków w ramach tego programu – ten najważniejszy dotyczy budowy hospicjum.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się